Menu strony

W Seulu uruchomiono wirtualny sklep na stacji metra

Jedna z największych sieci sklepów detalicznych w Korei Południowej - Homeplus - otworzyła dla użytkowników smartfonów wirtualny sklep na jednej z popularniejszych stacji metra w Seulu - Seolleung.

W sklepie można kupić ponad 500 produktów, zaczynając od jedzenia, przez elektronikę, artykuły biurowe na kosmetykach kończąc. Przy czym na stacji nie ustawiono półek z produktami a jedynie plansze z nadrukowanymi naturalnej wielkości sklepowymi półkami i produktami. Aby dokonać zakupów należy ściągnąć na telefon odpowiednią aplikację, następnie zrobić telefonem komórkowym zdjęcie (kodak.wroclaw.pl) widniejącego pod każdym produktem kodu i w domu czekać na dostawę produktów.

Czy ciekawią Cię tego typu wątki? Jeśli tak, to jeszcze więcej (http://www.adforce.pl/144-odziez-promocyjna/) takiego typu opisów stworzono na naszej następnej stronie. Zachęcamy!

Zakupy wykonane do godziny 13.00 są dostarczane do domu kupującego z najbliższego sklepu Homeplus tego samego dnia.

- Można zrobić zakupy w drodze do pracy, a wieczorem mieć wszystko dostarczone do domu - mówi rzecznik prasowy sieci Homeplus - To rozwiązanie pomoże zwiększyć naszą sprzedaż poprzez smartfony, które będą w przyszłości ogromnym kanałem sprzedaży.

Dodatkowe informacje:
  • Wirtualny sklep otworzono 25 sierpnia 2011.
  • W Korei Południowej 15,4 miliona osób używa smartfonów, to ponad 30% populacji.


Źródła

  • Jung Ha-Won - S. Korea chain opens 'virtual' store in subway station - AFP - 30 sierpnia 2011
  • red. - World's first smart virtual store opens in Korea, caters to smartphone users - Photoblog - 30 sierpnia 2011


Autorzy, Źródło: Wikinews na licencji CC-BY 2.5
19-07-23 07:05:11