Menu strony

Skuteczne zarządzanie zasobami

Systemy informatyczne w przedsiębiorstwie są pomocne we właściwym obrocie zasobami i w wykorzystywaniu dostępnych informacji. Nawet bardzo małe przedsiębiorstwo może pozwolić sobie na kupno pakietu takiego oprogramowania, które powszechnie nazywa się jako „erp”.
Kolor do wyboru Eee PC 1015PEM
Jest to potrzebne przykładowo w czasie prowadzenia sprzedaży w systemie wysyłkowym. Takie oprogramowanie może na przykład śledzić wpłatę za zamówiony przedmiot, zapasy towaru w magazynie i tworzyć faktury i dowody wpłaty. W wypadku sklepu internetowego ogranicza to kompetencje pracownika do zbierania i dokonywania wysyłki kupowanych towarów, co wyklucza ryzyko ich zamiany i pozwala zwiększyć dzienną ilość obsłużonych klientów, co rzecz jasna ma wpływ na zadowolenie kupujących.

Oferta programów przeznaczona dla niewielkich przedsiębiorstw jest bardzo bogata. Producenci udostępniają na przykład darmowy okres próbny w celu zapoznania się z pakietem programów udostępnianych przez określoną firmę. Oprócz zwykłych aplikacji zarządzających informacjami, przedstawiciel firmy może wybrać mobilne aplikacje pozwalające na monitorowanie działania firmy za pomocą telefonu komórkowego lub tabletu. Tego rodzaju system pozwala także na elektroniczny obieg dokumentów, przy zachowaniu ich zabezpieczenia. Wszyscy producenci starają się również sprawić, by cały system można było obsługiwać jak najbardziej intuicyjnie. Umożliwia to zarządzanie przedsiębiorstwem nawet osobie, która nigdy dotąd nie miała styczności z komputerami.


Sprawdź też

Mobilne rozwiązania do zarządzania firmą

Praca przy komputerze
Nowoczesna bizneswoman lubi mieć swoją działalność zawsze „na oku”. Jeśli przy tym chce zaoszczędzić na kosztach związanych z usługami informatycznymi, dobrym rozwiązaniem jest korzystanie z oprogramowania w chmurze i wybór modelu SaaS.

Ceny systemów są bardzo zróżnicowane, w zależności od ilości programów tam zawartych, oraz ich odmiany. Podstawowe pakiety dla niewielkich firm można kupić już za odrobinę ponad sto złotych, systemy dla większych firm kosztują niekiedy w granicach tysiąca złotych. Dla osób dopiero zakładających firmę taka cena jest bardzo atrakcyjna, na dzień dzisiejszy wykupienie tego rodzaju pakietu jest niemalże niezbędne przy prowadzeniu działalności w sieci. Oferta dla dużych przedsiębiorstw jest zawsze wyznaczana indywidualnie, ich cena bywa o wiele wyższa, jednak w takiej sytuacji i możliwości pakietu są dużo większe.
13-08-01 10:52:56