Menu strony

Podwyżka VAT - droższe mieszkania

procent
Zaledwie kilka tygodni minęło od ogłoszenia przez rząd podwyżki podatku VAT, a już wiadomo, że wpłynie ona na ceny mieszkań. Jak oceniają analitycy z Home Broker, w przyszłym roku za dwupokojowy lokal trzeba będzie zapłacić średnio 3,5 tyś. zł więcej, zaś cena mieszkania trzypokojowego wzrośnie o około 4,8 tyś.

Choć 1 punkt procentowy wydaje się nie mieć dużego znaczenia, to kilka tysięcy zł., które musimy niejako "dopłacić" do mieszkania robi różnicę.

Nie zwlekaj - jeśli masz ochotę przeglądnąć dalsze wpisy (https://kancelaria-mackowiak.pl/kancelaria-prawna) na ten niezwykle ciekawy temat, to wejdź w link poniżej i przeloguj się do następnego wpisu.

Najlepszym sposobem uniknięcia podwyżki podatku, a tym samym ceny lokalu, jest jego zakup jeszcze w tym roku. Zaoszczędzone w ten sposób pieniądze można przeznaczyć np. na wyposażenie - mówi Bartłomiej Rzepa, prezes Wawel Service.

Podwyżka podatku ma przynieść budżetowi państwa ponad 5,5 mld zł. Nieoficjalnie mówi się, że rząd planuje podnieść VAT (zobacz umowa współpracy między firmami) o kolejny procent w lipcu przyszłego roku i o kolejne 2 punkty w latach następnych.
Na podstawie: FreeMind
20-01-27 07:10:17