Menu strony

Super Express: prezydent przypomni SMS-em o Dniu Flagi

"Jeśli w sobotę, 2 maja, niespodziewanie dostaniesz anonimowego SMS-a, nie wyrzucaj go do kosza! To wiadomość od prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego" – ostrzega Super Express.

"2 maja. Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej. Pamiętaj o biało-czerwonej."SMS tej treści dotrze w sobotę 2 maja 2009 roku do kilkunastu milionów użytkowników sieci Orange i Play.

Czyżbyś miał ochotę na więcej artykułów na powyższy temat? Zapraszamy zatem do kolejnej strony - po prostu naciśnij to szkoła podstawowa józefów i przeloguj się do naszego portalu.

Wiadomość nie będzie podpisana, ale, jak ustalił Super Express, jej autorem jest prezydent Lech Kaczyński, który chce w ten sposób zachęcić Polaków do wywieszania flagi.

SMS-y to część akcji społecznej Biura Bezpieczeństwa Narodowego, które chce w ten sposób przypomnieć Polakom o Dniu Flagi. Urzędnicy BBN wystąpili ze swoim pomysłem do wszystkich sieci komórkowych, ale tylko sieci Orange i Play zgodziły się wysłać do swoich abonentów wiadomości.

"Zgodnie z naszym pomysłem w sobotę, 2 maja, kilka milionów użytkowników telefonów komórkowych funkcjonujących w sieciach tych dwóch operatorów, a także posiadacze kont pocztowych w portalu internetowym Wirtualna Polska otrzymają wiadomość tekstową związaną z obchodami Dnia Flagi RP" - informuje BBN. "Właśnie w taki ciekawy i niekonwencjonalny sposób chcemy przypomnieć – szczególnie ludziom młodym – o ważnych dla naszego kraju datach oraz wydarzeniach".

Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej to jedno z najmłodszych świąt państwowych. Zostało ustanowione decyzją Sejmu w 2004 r.

Zaciekawił Cię ten artykuł? Odwiedź oryginalny artykuł (http://www.eogniwa.pl/pl/c/Zawiesia-lancuchowe/60), a przeczytasz więcej danych na omawiany wątek, które na pewno Cię zaciekawią.

Swoje święta flagi mają mieszkańcy wielu krajów na świecie, między innymi USA, Rosji, Litwy, Danii, Szwecji i Finlandii.

Źródła

  • Tomasz Sygut - W sobotę dostaniesz SMS-a od prezydenta - 29 kwietnia 2009
  • Obchody Dnia Flagi Rzeczypospolitej Polskiej, strona internetowa BBN, dostęp 2 maja 2009.


Autorzy, Źródło: Wikinews na licencji CC-BY 2.5
20-09-29 11:19:16