Menu strony

Transport morski – rodzaje

Całkiem sporo firm, które działają w obrocie międzynarodowym decyduje się nae transport morski, jako tanią metodę eksportu i importu towarów. Zlecając przewóz ładunku, właściciele firm muszą podjąć decyzję o rodzaju frachtu. Można wybrać transport drobnicowy lub transport kontenerowy. Który z nich stanowi lepszą opcję i czym się kierować wybierając dany rodzaj transportu międzykontynentalnego? Podjęta w tym temacie decyzja jest zdeterminowana w głównej mierze wielkością ładunku i zasobami finansowymi firmy. Warto spokojnie przemyśleć, co jest lepsze dla naszego przedsiębiorstwa.


Żurawie w porcie
Morski transport (sprawdź ofertę to nie tylko konwencjonalne połączenia żeglugowe, ale też transport przeprowadzki wrocław kontenerowy. W przypadku drugiego rodzaju transportu, możemy wyróżnić dwa typy ładunków: fracht morski kontenerowy, co oznacza, że cały kontener zapełniany jest przez jednego odbiorcę oraz transport drobnicowy. W tym wypadku wykorzystuje się jedynie część przestrzeni ładunkowej kontenera, co powoduje, że w jednym kontenerze można przewozić produkty, które są własnością kilku przedsiębiorstw. Oba rodzaje frachtu produktów są całkiem ekonomiczne, przy założeniu sporej objętości, wagi towaru a także liczby towarów.

Zarówno transport kontenerowy, jak i transport drobnicowy mają swoje dobre i złe strony. Niewątpliwie pierwszy rodzaj frachtu morskiego jest bardziej popularny w przypadku wielu dużych ładunków, które ze względu na koszty, ładowane są w całości do kontenerów. Z drugiej strony, transport drobnicowy, to ekonomiczny, wygodny i szybki sposób w przypadku mniejszych ładunków, które płyną w jednym kontenerze z produktami innych firm. To idealna opcja dla wszystkich, którzy nie chcą kupować całego kontenera, a jedynie jego część. Wybór jest uzależniony głównie od ilości ładunku, który ma być transportowany.
Statki towarowe
Kluczowym wyznacznikiem jest także opcja sprawdzenia kontrahenta, co oznacza, że klient nie musi na początku współpracy ryzykować dużych sum pieniędzy, jeśli nie poznał jeszcze dobrze dostawcy.

Mniejsze przedsiębiorstwa znacznie częściej borykają się z problemem braku płynności finansowej, dlatego zależy im na małym wkładzie finansowym. Dla takich firm drobnicowy transport (od Itl Omega), to najlepsze rozstrzygnięcie, które pozwala na elastyczne dostosowanie dostaw. Mogą być one mniejsze i częstsze, a klient nie musi kupować od razu całego kontenera. Rzecz jasna, w tej sytuacji pieniądze wydane na transport podwyższają się, jednak nie ma konieczności wydawania dużych sum pieniędzy w zakupy i w stany magazynowe.


Znajdź najlepszą ofertę firmy:
Na podstawie:
22-01-14 07:01:14