Menu strony

No Women No Art po raz drugi

NO WOMEN NO ART
No Women No Art to całoroczna inicjatywa promująca kobiety w sztuce i w kulturze.

Stowarzyszenie zrodziło się z potrzeby nadania rozgłosu wartościowym osiągnięciom współczesnych artystek oraz przypomnienia niedocenianych dzieł artystek poprzednich dekad. Jego działalność pomaga przełamywać niekorzystne stereotypy, nakazujące szufladkować twórczość kobiet w okolicach banału i sentymentalizmu.

No Women No Art promuje sztukę kobiet samodzielnie organizując wydarzenia artystyczne: koncerty, spektakle teatralne, projekcje filmowe i wystawy. Ponadto obejmuje swoim patronatem inne wartościowe imprezy kulturalne, prezentujące twórcze dokonania kobiet.

Zwieńczeniem całorocznej działalności stowarzyszenia jest Międzynarodowy Festiwal Twórczości Kobiet No Women No Art, który w dniach 16-22 listopada 2009 odbędzie się w Poznaniu po raz drugi.

W ramach festiwalu przedstawiamy zarówno debiutujące, jak i uznane artystki; te tworzące w ramach kultury oficjalnej i te reprezentujące nurt offowy. Program imprezy mieści bardzo różnorodne projekty i pozwala celebrować sztukę kobiecą w najrozmaitszych jej odsłonach. Wykraczamy poza klasyczny kanon dziedzin sztuki - nie boimy się projektów z pogranicza, promujemy nowe zjawiska i trendy w kulturze. Udowadniamy, że kobiety tworzą dzieła ważne, piękne, inspirujące, oryginalne, dobre. Udowadniamy, że nie ma sztuki bez kobiet.

OTWARCIE FESTIWALU

FRAKTALE & FRIENDS forward_me - OTWARCIE FESTIWALU
17 listopada (wtorek), godz. 19:00
Teatr Polski, ul. 27 Grudnia 8/10
60 min.
wstęp: 15/20 zł (do nabycia w kasie Teatru Polskiego)


forward_me jest spontanicznym pomysłem, wynikającym z potrzeby odreagowania internetowo-medialnego zgiełku. Inspiracją i punktem wyjścia do pracy nad projektem stały się między innymi: portale społecznościowe typu facebook, krążące w internecie łańcuszki szczęścia, skype, reality show, plotkarskie czasopisma i programy prezentujące życie celebrytów. forward_me korzysta ze współczesnych środków artystycznego wyrazu: obok działań scenicznych pojawią się projekcje video i live act muzyki elektronicznej.

MUZYKA

LENA PIĘKNIEWSKA "W MAKACH MA LIRYKA" - KONCERT
17 listopada (wtorek), godz. 21.00
Wielkopolska Zagroda, ul. A. Fredry 12
90 min.
impreza biletowana


Projekt muzyczny zainspirowany SPOTKANIEM i wszystkim tym, co z właściwych spotkań wynika, czyli: radością, zachwytem i miłością. 
Wokalistka zaprosiła do współpracy dwóch wspaniałych artystów: Krzysztofa Dysa - wybitnego pianistę jazzowego oraz Macieja "Mustafę" Giżejewskiego - muzyka pochłoniętego do reszty latynoskimi brzmieniami. 
Z Krzysztofem pracuje od wielu lat - jest to dla nich kolejna wspólna muzyczna podróż. Mustafę zna od niedawna - zachwycił artystkę swoją pasją, żywym rytmem, którego jest częścią. Dzięki niemu i ona może posmakować nowych dla niej światów. 
Zagrają kilkanaście starych, ludowych piosenek o miłości, często mało znanych.

MARIKA & RUFF RADICS LIVE! + ABSELEKTOR (BASS MEDIUM) - KONCERT
18 listopada (środa), godz. 20:00
Klub Blue Note, ul. Tadeusza Kościuszki 76
90 min.
bilety: 29/34 zł. (do nabycia w CIM, Rock Long Luck, )


Lady MC, znakomita wokalistka, autorka tekstów, współkompozytorka. Tworzy muzykę na pograniczu reggae, funku i soulu. Jest artystką o bogatej przeszłości muzycznej (śpiewała w danceholowych miksach DJ-a Feel-X'a, pojawiła się w produkcji Noviki "Leniwe godziny", współtworzyła soundsystem Bass Medium Trinity, wzięła udział w projekcie "Polski ogień" ). W 2008 podbiła rynek muzyczny znakomitym solowym albumem "Plenty". Płyta, nominowana do Fryderyków 2008, jest gorącą fuzją różnych gatunków muzyki miejskiej od nu-jazzu i neosoulu po reggae, d'n'bass i funk. Koncerty Mariki, podczas których wokalistce towarzyszy kilkunastoosobowy zespół, to niezwykle żywiołowe, bogate brzmieniowo wydarzenia muzyczne.


KAROLINA BEIMCIK - KONCERT
19 listopada (czwartek), godz. 20:00
Klubokawiarnia Meskal, ul. Nowowiejskiego 17
60 min.
bilety: 10/15 zł (do nabycia w Meskalu)


Nazywana jazzowym zjawiskiem znad Warty. Utalentowana wokalistka i skrzypaczka. Laureatka prestiżowych Międzynarodowych Spotkań Wokalistów Jazzowych w Zamościu i zdobywczyni Grand Prix na festiwalu Niemen Non Stop 2008 w Słupsku. Warsztat jazowy doskonaliła u muzyków światowej sławy - m. in. Miguela Zenona, Stephena Harrisa i Anny Lisy-Kirby. Artystce towarzyszyć będą: na kontrabasie - Michał Jaros, na gitarze - Konrad Zemler.

THE SOUND OF LUCRECIA - KONCERT
21 listopada (sobota), godz. 20:30
klub Dragon, ul. Zamkowa 3
60 min.
bilety: 15 zł (do nabycia w klubie Dragon)


The Sound of Lucrecia to muzyczny projekt kolumbijskiej artystki Lucreci Pérez, na stałe związanej z Barceloną. Lucrecia jest producentką, piosenkarką i instrumentalistką w jednej osobie. Nagrywała m. in. dla berlińskiego wydawnictwa Monika Enterprise (jej utwory zostały umieszczone na płycie "4 women no cry vol.3"). Artystka łączy delikatną elektronikę i brzmienia akustyczne z pięknymi melodiami i ujmującym głosem. Ostatnia płyta, "Congost", została nagrana w domu artystki i jest muzycznym eksperymentem, łączącym dźwięki żywych instrumentów (gitary, basu, tamburyna, fletu i trąbki) z odgłosami stukających o siebie butelek, wazonów, klaskania i pocierania plastikowych torebek.

KINO

POKAZ KOBIECYCH ANIMACJI – JUBILEUSZ POZNAŃSKIEGO TELEWIZYJNEGO STUDIA FILMÓW ANIMOWANYCH
16 listopada (poniedziałek), godz. 20:30
Kino Muza, ul. Św. Marcin 30
55 min.
bilety: 10/13/15 zł (do nabycia w kasie kina)


Z okazji jubileuszu działalności poznańskiego Studia Filmów Animowanych przygotowano wybór najciekawszych i najczęściej nagradzanych na festiwalach animacji, zrealizowanych w tym studiu przez kobiety. Zaprezentujemy filmy, które powstały w ciągu ostatnich 20 lat, w różnych technikach animacyjnych i stylach. Będą wśród nich miniatury zrealizowane do muzyki klasycznej i animacje inspirowane dziełami malarskimi. Na zestaw złoży się 14 filmów autorstwa 6 artystek - Anieli Lubienieckiej, Anny Dudek, Aleksandry Korejwo, Elżbiety Kamińskiej, Joanny Jasińskiej-Koronkiewicz, Tamary Sorbian).

PROJEKT FILMOWO-MUZYCZNY "POLA NEGRI" – FILMY Z MUZYKĄ NA ŻYWO

Historia kina, od pierwszych lat jego istnienia, pełna jest fascynujących, niezwykłych kobiet. Podczas Festiwalu chcemy przypomnieć publiczności jedną z nich - niekwestionowaną gwiazdę srebrnego ekranu tamtych lat, aktorkę światowego formatu – Polę Negri. Zaprezentujemy trzy filmy z jej udziałem, opatrzone muzycznym komentarzem w wykonaniu współczesnych polskich artystek. Zapraszamy na trzy niesamowite odsłony Poli Negri: w rytmach punk rockowego popu, muzyki elektronicznej i przy dźwiękach wiolonczeli.

Pola Negri, czyli Apolonia Chałupiec urodziła się w 1897 roku. Uczęszczała do szkoły baletowej przy Teatrze Wielkim w Warszawie. W 1908 roku zadebiutowała na tej scenie w grupie łabędzi w Jeziorze Łabędzim. Ze względów zdrowotnych zrezygnowała z tańca klasycznego i w 1911 zdała do Szkoły Aplikacyjnej, gdzie ukończyła dwa kursy, dodatkowo brała lekcje gry aktorskiej. Pola Negri to największa gwiazda pochodzenia polskiego, która podbiła Hollywood. Tam zrobiła wielką karierę i utorowała drogę dla gwiazd europejskich w Fabryce Snów. Zagrała w 63 filmach, z czego w Polsce tylko w ośmiu; większość nakręciła w Niemczech i Stanach Zjednoczonych.

"POLA NEGRI" ODSŁONA I: PROJEKCJA FILMU "CESARZOWA" Z MUZYKĄ NA ŻYWO W WYKONANIU ZESPOŁU MASS KOTKI (ELECTROPUNK)
17 listopada (wtorek), godz. 20.00
Kino Muza, ul. Św. Marcin 30
"Cesarzowa" reż. Ernst Lubitsch, Niemcy 1924, 60 min.
bilety: 10/13/15 zł (do nabycia w kasie kina)


"Precz z władzą kobiety!" (korepetycje język francuski)uot; – taka kwestia wzbudzi zapewne poruszenie na pokazie filmu "Cesarzowa". Pola Negri wciela się w rolę carycy Katarzyny, kobiety silnej i zdecydowanej, władczyni mocarstwa i męskich serc.
Mass Kotki to balsam na dusze tych, którzy kochają punk w połączeniu z elektro, nową falą czy oldschoolowym disco. Zespół dostarczy nowej dawki energii dziełu Lubitscha sprzed lat. Artystki twierdzą, że ich muzyka ma szatańską siłę rażenia - w tym przypadku sięgną gwiazd, a dokładnie… Poli Negri.

"POLA NEGRI" ODSŁONA II: PROJEKCJA FILMU "BESTIA" Z MUZYKĄ NA ŻYWO W WYKONANIU AN ON BAST (MUZYKA ELEKTRONICZNA)
18 listopada (środa), godz. 20.00
Kino Muza, ul. Św. Marcin 30
"Bestia" reż. nieznany, Polska 1917, 50 min.


"Bestia" to melodramat, jeden z nielicznych filmów nakręconych w Polsce przez późniejszą gwiazdę światowego kina, Polę Negri. Główna bohaterka filmu to dziewczyna z biednej rodziny zakochana w apaszu. Ma dużo sprytu okraszonego urodą i seksem. Te trzy czynniki decydują o całym jej życiu. Film został nakręcony w 1917 roku przez nieznanego reżysera.

An On Bast, czyli Anna Suda z Poznania, nazywana jest pierwszą damą polskiej elektroniki. Przełomowy w jej karierze był rok 2006 – wtedy to wydaje pierwszy album "WELCOME SCISSORS" i bierze udział w prestiżowych warsztatach muzycznych Red Bull Music Academy w Melbourne. Zdobyte wówczas nowe doświadczenia oraz udział performerski w kolejnych koncertach i festiwalach: Sonar (Barcelona), Strom (Kopenhaga), Kvitnu (Kijów), Numusic (Stavanger), Unsound (Toruń), Plateaux (Toruń), Audioriver (Płock), poszerzają umiejętności i obszary zainteresowań producentki. Powstają kolejne płyty: "Happy-Go-Lucky"(Etalabel 2006) i "Words Are Dead" (Rednetic 2008), EP "Calypso" (La Folia Recordings/USA 2009). "Delicate synthetic music", przestrzenny idm pełen melodii, tekstów, klików, zgrzytów i wszystkiego, co ważne pomiędzy - tak An On Bast mówi o swojej twórczości.

"POLA NEGRI" ODSŁONA III: FILM "SUMURUN" Z MUZYKĄ NA ŻYWO W WYKONANIU AGNIESZKI KOWALCZYK (WIOLONCZELA)
19 listopada (czwartek), godz. 20.00
Kino Muza, ul. Św. Marcin 30
"Sumurun" reż. Ernst Lubitsch, Niemcy 1920, 50 min.
bilety: 10/13/15 zł (do nabycia w kasie kina)


Film "Sumurun" to jeden z największych sukcesów aktorskich Poli Negri w okresie niemieckim. Historia młodej tancerki Tulejki, która przybywa do Bagdadu wraz z trupą podróżnych aktorów. Film cechują pełne przepychu stroje i egzotyczna scenografia. Obraz pełen tańca i zabawy, niesie jednocześnie moralizatorskie przesłanie.
Drugą bohaterką tego pokazu, obok Poli Negri, będzie Agnieszka Kowalczyk – Poznanianka, która naukę gry na wiolonczeli rozpoczęła jako czteroletnia dziewczynka. Muzyczka współpracuje z Teatrem Usta Usta oraz Polskim Teatrem Tańca. Przygotowana przez nią aranżacja muzyczna będzie doskonałym kontrapunktem dla obrazów, które zobaczymy na ekranie.

CORTOS EN FEMENINO - POKAZ HISZPAŃSKICH FILMÓW KRÓTKOMETRAŻOWYCH ZREALIZOWANYCH PRZEZ KOBIETY
20 listopada (piątek), godz. 19:00
Klubokawiarnia Meskal, ul. Nowowiejskiego 17
90 min.
wstęp wolny


"Cortos en femenino" jest corocznym projektem, prezentującym najciekawsze krótkometrażówki zrealizowane przez kobiety w Hiszpanii. Podczas Festiwalu zaprezentujemy m.in. takie filmy, jak: "A las once" Antonii San Juan (znanej z filmów Almodovara), "El Palacio de la Luna" Ione Hernandez, "Dolores" Manueli Moreno czy My dear grandma" Marty Abad Blay.

TEATR

EVA RUFO "NOSOTROS - ELLOS" - SPEKTAKL
16 listopada (poniedziałek), godz. 19:00
Teatr Ósmego Dnia, ul. Ratajczaka 44
40 min.
bilety: 15 zł (do nabycia w kasie Teatru Ósmego Dnia)


Eva Rufo do Polski przyjechała 10 lat temu. Działa na polu teatralnym, tanecznym i uniwersyteckim. Na poznańskim Uniwersytecie wykłada język hiszpański. Uczy w sposób szczególny, wykorzystując techniki teatralne. Jej projekty ze studentami owocują pisaniem wspólnej książki oraz corocznym Tygodniem Opowiadania Opowieści (czyli Cuentacuentos).
W "[Nosotros – Ellos]" Eva Rufo po raz kolejny przenosi nas w świat Cuentacuentos, tym razem opowiadając nam historię emigrantów z Afryki.

TEATR ART.51 "EXTRA VIRGIN" - SPEKTAKL
18 listopada (środa), godz. 19:00
Teatr Ósmego Dnia, ul Ratajczaka 44
45 min.
bilety: 15 zł. (do nabycia w kasie Teatru Ósmego Dnia)


Teatr ART.51 jest formacją działającą w Zgierzu od 2003 roku. Grupa teatralna składa się z trzech kobiet (Agata Drewnicz, Anka Perek, Justyna Zielińska).
Teatr skupiony jest na działaniach teatralnych, choć nie stroni od działalności warsztatowej i działań happeningowych w obrębie Zgierza. Ich przedstawienia, często określane mianem feministycznych, nie rezygnują z problematyki typowo kobiecej, lecz nie ograniczają się do niej jedynie. W swoich działaniach starają się podejmować coraz to nowe wyzwania.  Teatr ma na swoim koncie kilka nagród z przeglądów łódzkich i ogólnopolskich.

"Extra Virgin"
Reżyseria, scenariusz: zespół
Występują: Agata Drewnicz, Anka Perek, Justyna Zielińska

"Extra Virgin" to najnowszy spektakl Art.51. "Tworząc scenariusz wyszłyśmy z założenia, że najbardziej okrutna dla kobiety jest druga kobieta. To kobiety (matki?) stoją na straży konserwatyzmu. Domowe wychowanie to od pokoleń przekazywany wzorzec, który powtarzamy – często wbrew własnym poglądom i niezgodom. To, co popularyzowane jako nowoczesne, wyizolowane z medialnego dyskursu, z trudem daje się przełożyć na codzienne życie, gdy do głosu dochodzi instynkt. Niezgoda nie jest wystarczającym impulsem do zmian. Więc co? Wciąż poszukujemy odpowiedzi, wyjścia"

DUET PERFORMATYWNY JANICKA_ELSNER "IMPONDERABILIUM" - PERFORMANS
22 listopada (niedziela), godz. 20:30
Stara Rzeźnia, ul. Garbary 101/111
30 minut
bilety: 5 zł (dostępne przed performansem)


Agata Elsner i Ewa Janicka wspólną drogę artystyczną rozpoczęły w studenckim teatrze "Prefabrykaty". Jako duet performatywny janicka_elsner działają od 2006 roku. Zrealizowały szereg performansów prezentowanych na festiwalach krajowych - w Poznaniu, Krakowie, Zbąszyniu, Suwałkach, a także za granicą (na Kubie i we Francji). Specjalnie na Festiwal przygotowały performans "Imponderabilium".

SZTUKI AUDIOWIZUALNE

IZA TARASEWICZ "BEZDECH" - PERFORMANCE
16 listopada (poniedziałek), godz. 18:00
Galeria Stereo, ul. Słowackiego 36/1
30min.
wstęp wolny


Iza Tarasewicz tworzy rzeźby, obiekty, instalacje i rysunki, zajmuje się również performansem. Należy do grupy artystycznej "Penerstwo". O oryginalności jej działań decyduje specyfika materii, w której pracuje oraz poruszana tematyka. W swych kolejnych realizacjach Iza Tarasewicz tworzy świat, którego budulcem jest przede wszystkim materia organiczna (skóra, jelita, futro, owoce), a głównym tematem człowiek postawiony w sytuacjach ekstremalnych, balansujący pomiędzy normalnością a skrajnością, ludzkością i odczłowieczeniem.
Artystka często odwołuje się do doświadczeń wyniesionych z dzieciństwa i dorastania na białostockiej wsi, gdzie kontakt z naturą opierał się na pierwotnej bezpośredniości. Dzięki osobistemu doświadczeniu działania Izy są autentyczne, a ona sama jest cały czas osobą "stamtąd", która dzięki oddaleniu zyskała dystans, a dzięki edukacji narzędzia, aby "tamten" świat ponownie nazwać.

ANNA KĘDZIORA "ANNA KĘDZIORA" – WYSTAWA FOTOGRAFII
wernisaż: 18 listopada (środa), godz. 19:00
wystawa: 19-30 listopada
Muza Art Cafe, Kino Muza, ul. Św. Marcin 30
wstęp wolny


Projekt "Anna Kędziora" tegorocznej absolwentki Wydziału Fotografii poznańskiej ASP, Anny Kędziory, porusza problem tożsamości. Swoim cyklem fotografii młoda artystka pyta o znaczenie imienia i nazwiska, spotykając się z innymi Annami Kędziorami, z którymi nie łączy jej nic poza podstawowymi danymi personalnymi. Fotografka towarzyszy im w ich codziennym życiu, obserwuje, nie ingeruje – staje obok: Anna Kędziora obok Anny Kędziory.

AGNIESZKA KRUPIEŃCZYK "JAK PIĘKNIE UMIERAĆ" – WYSTAWA FOTOGRAFII
wernisaż: 20 listopada (piątek), godz. 20.00
wystawa czynna 20-30 listopada
Salon EMPiK, ul. Ratajczaka 44
wstęp wolny


Cykl wpisuje się w serie sesji modowych z kolorowych czasopism dla kobiet, które sugerują/nakazują/podpowiadają jak ubrać się w zależności od sytuacji. I tak, znajdujemy porady jak ubrać się na wigilię, na pierwszą randkę, na rozmowę o pracę, wyjazd za miasto, komunię dziecka, lunch z przyjaciółką…
Zadziwia brak sesji, która pokaże jak ubrać się do śmierci, jak przygotować się do samobójstwa, jak być gotową każdego dnia, przecież wypadki zwykle są znienacka… Może dziwić? Skoro podpowiedź jaką bieliznę ubrać na drugą randkę nie dziwi ?
Stylizacja: Agnieszka Krupieńczyk, Gosia Ciernioch
Charakteryzacja: Gosia Ciernioch

Agnieszka Krupieńczyk. Absolwentka Akademii Sztuk Pięknych w Poznaniu. Fotografuje, projektuje kostiumy, tworzy scenografie do spektakli. Współpracowała z Teatrem Strefa Ciszy i Joanną Szczepkowską. Fotografowała modę dla Wysokich Obcasów i The L Magazine. Jest autorką krótkometrażowego filmu "Sen", opartego na prozie Olgi Tokarczuk. Miała wystawy w Polsce, Rumunii i Francji.

KOMIKS LESBIJSKI – WYSTAWA I CYKL WYKŁADÓW SYLWII KAŹMIERCZAK (COMIX GRRRLZ)

Zapraszamy na wystawę komiksu lesbijskiego opatrzoną komentarzem w postaci cyklu trzech wykładów przygotowanych przez Sylwię Kaźmierczak. Pierwsze spotkanie pomyślane zostało jako wprowadzenie w świat gatunku, opowieść o jego narodzinach, rynku wydawniczym, głównych przedstawicielach. Bohaterką drugiego będzie Alison Bechdel - amerykańska autorka komiksów, twórczyni kultowej serii stripów komiksowych Dykes To Watch Out For, dość bezkompromisowej wizji życia kilku lesbijek. Trzeci wykład poświęcony zostanie undergroundowym antologiom komiksu lesbijskiego.

WYKŁAD SYLWII KAŹMIERCZAK (COMIX GRRRLZ) "DYKES COMICS"
19 listopada (czwartek), godz. 17:00
Klubokawiarnia Meskal, ul. Nowowiejskiego 17
60 min.
wstęp wolny


Wystawa komiksu oraz spotkanie z Sylwią Kaźmierczak, redaktorką portalu Comix Grrrlz, dotyczące komiksu lesbijskiego.

WYKŁAD SYLWII KAŹMIERCZAK (COMIX GRRRLZ) "BECHDELOMANIA"
20 listopada (piątek), godz. 17:00
Klubokawiarnia Meskal, ul. Nowowiejskiego 17
60 min.
wstęp wolny


Wystawa komiksu oraz spotkanie z Sylwią Kaźmierczak, redaktorką portalu Comix Grrrlz, dotyczące Alison Bechdel – legendarnej autorki komiksów lesbijskich.

WYKŁAD SYLWII KAŹMIERCZAK (COMIX GRRRLZ) "PUBLIKUJĄC W PODZIEMIU"
20 listopada (piątek), godz. 18:00
Klubokawiarnia Meskal, ul. Nowowiejskiego 17
60 min.
wstęp wolny


Wystawa komiksu oraz spotkanie z Sylwią Kaźmierczak, redaktorką portalu Comix Grrrlz, dotyczące undergroundowych antologii lesbijskich.

BEATA SOSNOWSKA "W CIENIU SZUMIĄCYCH WIND" – PREZENTACJA TOMIKU MULTIMEDIALNEGO
22 listopada (niedziela), godz. 16:00
Salon EMPiK, ul. Ratajczaka 44
60 min.
wstęp wolny


Multimedialny tomik poezji "W cieniu szumiących wind" Beaty Sosnowskiej jest interaktywną grą poetycką z widzem. Autorka zaprosiła do współpracy nad projektem niemal trzydziestu trójmiejskich artystów. Wiersze poetki stały się dla nich impulsem do stworzenia interpretacji w najrozmaitszej postaci: muzyki jazzowej oraz elektronicznej, tańca, melodeklamacji, animacji, filmu, fotografii.  W Multimedialnej części znalazła się gra z interfejsem w postaci bloku w 3D oraz pokojami zawierającymi realizacje interaktywne, filmowe, animacje, grafiki. Tomik ma swoją kontynuację w postaci strony internetowej , na której użytkownicy mogą zamieszczać własne interpretacje wierszy. Starannie wydany edytorsko tomik wraz z płytą CD zawierającą grę poetycką oraz stroną internetową jest swoistym zdarzeniem multimedialno-poetyckim.

LITERATURA

SPOTKANIE AUTORSKIE WOKÓŁ KSIĄŻKI "MARLENE" ANGELIKI KUŹNIAK
17 listopada (wtorek), godz. 18.00
księgarnia Bookarest, Stary Browar, ul. Półwiejska 42
120 min.
wstęp wolny


Spotkanie autorskie z Angeliką Kuźniak, promujące jej najnowszą książkę "Marlene", biografię jednej z wiecznych ikon kobiecości. Książka jest nie tylko opowieścią o niezwykłej aktorce, ale przede wszystkim o jej epoce i realiach życia gwiazdy filmowej. Spotkaniu autorskiemu towarzyszyć będzie projekcja filmu, oraz stylizowana sesja zdjęciowa dla chętnych.

MODA

PINKNOIR, PRZEBIERANA POTAŃCÓWKA W STYLU PIN-UP, RETRO, GLAMOUR W KASYNIE
20 listopada / piątek / godz. 21:00 / Casinos Poland, Kasyno w Hotelu Polonez, al. Niepodległości 36 / wstęp wolny


Lata 40-ste i 50-te, glamour look, piękne kobiety i prawdziwi mężczyźni! Femme fatale w stylu Grety Garbo z idealnym makijażem i papierosem
w ręku i detektywi w filcowym kapeluszu i długim płaszczu, współcześni sobowtórzy Humpreya Bogarta. Pin-up girls, czarna kreska, długie, zalotnie wywinięte rzęsy, czerwone usta i pantofle na wysokim obcasie. Esencja stylu Marilyn Monroe, kobiety zdecydowanej i jednocześnie zalotnej. Żołnierze, marynarze i lotnicy w mundurach amerykańskiej armii, przypinający do swoich szafek zdjęcia i rysunki pin-up girls. Gospodyni domowa w rozkloszowanej sukience z chusteczką zawiązaną na głowie i komiwojażer z marynarką i walizką w ręce. Wybierz stylizację odpowiednią dla Ciebie. Cudowne lata 40-ste i 50-te przywrócimy również dzięki muzyce, którą rockandrollowy DJ, zaproponuje na PINKNOIR'owej potańcówce.


BABI TARG – AKCJA WYMIANY CIUCHÓW
SPONSOR WYDARZENIA: GRUPA PZU
21 listopada (sobota), godz. 12:00
Galeria City Park, ul. Wyspiańskiego 26a
180 min.
wstęp wolny


Babi Targ to - organizowana przez Ośrodek Rozwoju Osobistego Kobiet "Babiląd" - lokalna odmiana popularnych na Zachodzie swapping parties, polegających w głównej mierze na wymianie ciuchów, butów i innych dodatków.
Babi Targ to znakomity sposób na ekologiczny i ekonomiczny "refreshing" szafy oraz świetną zabawę w kobiecym gronie!

POD-WIECZOREK MODOWY
SZAPOKAZ (przejdź pokaz ognia cena)OWY POKAZ MODY
POKAZ KOLEKCJI AGI GUZ NA SEZON JESIEŃ/ZIMA 2009
21 listopada (sobota), godz. 19:00
Galeria City Park, ul. Wyspiańskiego 26a
60 min.
wstęp wolny


Festiwalowy Pod-Wieczorek Modowy składać się będzie z dwóch pokazów mody.
Jako pierwsze na wybiegu swoje szałowe kreacje zaprezentują Szafiarki - dziewczyny o ponadprzeciętnym wyczuciu stylu i umiejętności ubierania się, na co dzień autorki fashion blogów, na których umieszczają zdjęcia samodzielnie skomponowanych zestawów ubrań.

Bohaterką drugiego pokazu będzie Aga Guz - znana i ceniona projektantka mody damskiej, ulubienica stylistów i gwiazd. Jej projekty zaprezentują profesjonalne modelki. Wśród licznych osiągnięć projektantki warto wymienić zwycięstwo w drugiej edycji prestiżowego konkursu dla projektantów mody New Look Design w 2003 roku, czy nagrodę Elle Style Award 2006 w kategorii Najlepszy Polski Projektant. Od 2004 roku Aga Guz współpracuje z showroomem Aliganza, gdzie prezentuje aktualne kolekcje, które są wykorzystywane do sesji zdjęciowych w znanych tytułach prasy kobiecej: InStyle, Elle, Twój Styl, Glamour, Uroda, Cosmopolitan, Butique, Film, Zwierciadło, Viva, Gala, Wysokie Obcasy. Projekty można zobaczyć także w teledyskach Patrycji Markowskiej "Świat się pomylił", "Gdy zgasną światła" i Natalii Kukulskiej "Sexi Flexi".

O oprawę muzyczną obu pokazów zadba Dj Joana.


IMPREZY TOWARZYSZĄCE

MONIKA SZWED "STREFA" - WYSTAWA MALARSTWA
wernisaż: 6 listopada, godz. 19:00
wystawa czynna: 6-22 listopada
Galeria EGO, ul. Wrocławska 19
wstęp wolny


Monika Szwed – absolwentka poznańskiej Akademii Sztuk Pięknych. Reprezentowała Polskę dwukrotnie na targach sztuki ARTFORUM w Berlinie oraz na targach młodej sztuki wschodzącej NEXT w Chicago. Wyróżniona nagrodą miesięcznika Art&Business.
Wystawę tworzy cykl około 12 rysunków w technice pastelu olejnego na półpergaminie.
Tytułowa STREFA odnosi się do przestrzeni, czy to duchowej czy materialnej, którą musimy oswoić po stracie kogoś lub czegoś. Ten obszar to codzienność, każdego dnia ktoś umiera, każdego dnia dzieci coś gubią. To wielka niewiadoma.

MONIKA LISIECKA, MIKOŁAJ OBRYCKI "CELEBRITIES" – WYSTAWA FOTGRAFII I MALARSTWA
wernisaż: 14 listopada, godz.19:00
wystawa czynna: 14- 21 XI
Stara Drukarnia, ul. Zwierzyniecka 3
wstęp wolny


Motywem przewodnim wystawy "Celebrities" są postacie świata kultury. Monika Lisiecka i Mikołaj Obrycki, realizujący na co dzień osobne projekty, równolegle pracowali nad fotograficznymi ("Musical Journey") i malarskimi interpretacjami fenomenu osobowości scenicznych. Artyści stwierdzili, że wspólna ekspozycja dwóch różnych środków wyrazu, dotykających podobnych tematów, będzie niezwykle inspirująca dla każdego z nich. Wystawa "Celebrities", którą rozpocznie wernisaż 14 listopada 2009 roku w Starej Drukarni w Poznaniu, to początek wspólnych projektów fotografki-portrecistki i malarza. Będzie to spotkanie czarno-białego artystycznego dokumentu z figuratywnym, czerpiącym z różnych stylistyk, zindywidualizowanym malarstwem. Artystów fascynuje teatralność i zjawiskowość sytuacji oraz osobowości, będących przewodnim motywem prac. Dzięki konfrontacji stylistyk nabierają one nowych wartości i znaczeń.
Wystawa prezentuje dwie indywidualności i dwa spojrzenia na świat, który oglądamy między błyskami fleszy.

SZKOLENIE NA TEMAT ZARZĄDZANIA FINANSAMI, PROWADZENIE - EDYTA JAGODZIŃSKA
SPONSOR WYDARZENIA: GRUPA PZU
20 listopada (piątek), godz. 18:00


Hotel Rzymski (sala konferencyjna), Aleje Karola Marcinkowskiego 22 90 min
wstęp wolny (ze względu na ograniczoną liczbę miejsc, prosimy o dokonywanie rezerwacji pod adresem poczucie, że nie kontrolujesz swoich wydatków? Pragniesz zdobyć niezależność finansową, ale nie wiesz, jak do tego się zabrać? Nie możesz zapanować nad swoją skłonnością do wydawania pieniędzy na kobiece zachcianki, kiepsko wychodzi Ci "odkładanie na czarną godzinę", oszczędzanie Cię nudzi, a inwestowanie przeraża? Często myślisz o końcu miesiąca "jakoś to będzie", a myślenie o własnej emeryturze, bezpieczeństwie finansowym swoim i swojej rodziny odkładasz na bliżej nieokreślone "potem"? Tymczasem czas płynie, pieniędzy nie przybywa, rachunki rosną, a dookoła straszą kryzysem… Brzmi znajomo?

MOTYW GRAFICZNY

Tegoroczną edycję Festiwalu poprzedził konkurs na motyw graficzny. W ten sposób nie tylko wzbogacamy wizualną stronę imprezy, ale także poszukujemy artystek z całego kraju, których twórczość zasługuje na wsparcie. Laureatką konkursu i autorką zwycięskiego motywu jest Maria Kraśnicka - serdecznie gratulujemy i dziękujemy za piękną interpretację hasła "No Women No Art".

KLUB FESTIWALOWY
Klubokawiarnia Meskal, ul. Nowowiejskiego 17,

Organizator: No Women No Art

Joanna Stankiewicz – Dyrektorka Festiwalu
Małgorzata Kuzdra – Koordynatorka Programu
Katarzyna Fik – Specjalistka ds. Marketingu i Promocji
Agata Kołacz – Rzeczniczka Medialna
Kinga Grudzień – Koordynatorka Działu Moda
Monika Tynecka – Specjalistka ds. Kreacji i Design

Sponsorzy:
Miss Laura Day Spa
Grupa PZU
Firma KARLIK Autoryzowany Dealer Volvo
Casinos Poland
Hotel Rzymski
Restauracja Pracownia
 
Partnerzy
Enkredibo, Klubokawiarnia Meskal, Klub Dragon, Teatr Polski, Teatr Ósmego Dnia, Kino Muza, TV SFA, Estrada Poznańska, Sfera, Księgarnia Bookarest, Music Collection Agency, Agencja Awokado, Galeria Ego, Galeria Stereo, Pastelkolor, Comix Grrrlz, Miód Malina SPA, MJP, Babiląd, PINKNOIR , re.PUBLIK
 
Patroni Medialni:
K Mag, Kino, Slajd, Czas Kultury, Empik, Gazeta Wyborcza Poznań, City Poznań, Radio Merkury Poznań, WTK,
Na podstawie: NO WOMEN NO ART
20-05-22 07:14:22