Menu strony

Najpopularniejsze zespoły rocka

Rock aktualnie nie cieszy się aż tak wielką popularnością jak jeszczekilka lat temu. Niemal każdy zetknął się z rockiem w stacjach radiowych czy telewizji. Muzyka rockowa niejednokrotnie stanowi oprawę dźwiękową w wielu znanych filmach. Muzyka rockowa to rodzaj muzyki cechujący się brzmieniem, które tworzy się zazwyczaj przez gitary akustyczne albo elektryczne.
Elementarną częścią rocka jest również sekcja rytmiczna składająca się z bębnów i basu. Niejednokrotnie w rocku wykorzystywane bywają także keyboardy. Naturalnie rock jest grupowana na bardzo wiele subgatunków. Wyliczyć tutaj można między innymi glam rock, hard rock, czy pop rock. Aktualnie młodzież oprócz muzyki rockowej słuchają także innych gatunków muzyki. Jednakże dawniej rock kojarzony był nie tylko z rytmiczną i żywą muzyką, ale także ze specyficznymi strojem, wizerunkiem, stylem czy także sposobem bycia. Wielu zwolenników rocka wyrażało również postawy rebelianckie.

gitara
Jednym z zespołów muzycznych, który odcisnął swoje piętno na kartach historii rocka to Deep Purple. To słynny zespół wywodzący się z Anglii, który swą działalność rozpoczął w 1968 roku w Hertfordshire. Do teraz grupa sprzedała ponad 100 milinów płyt na całym globie, zapisując się tym samym w Księdze Rekordów Guinessa jako „najgłośniejszy zespół świata”. Grupa Deep Purple ma w wielu krajach swoich entuzjastów, którzy doceniają ich za świetne utwory oraz występy na żywo. Do największych przebojów zespołu możemy zaliczyć piosenki takie jak: „Smoke on the water”, „Hush”, „Child In Time” czy „Highway Star”.

Zespołem muzycznym, który jest również znany na całym globie jest na pewno Iron Maiden. Grupa, która także rozpoczęła swoją działalność w Wielkiej Brytanii i od niemal czterdziestu lat tworzy muzykę heavy metalową. Każdy ich entuzjasta potwierdzi, że Iron Maiden to legendarny zespół charakteryzujący się zarówno ostrymi riffami jak i melodyjnymi solówkami na gitarach, jak również niemal operowym wokalem.


Sprawdź też

Rock wciąż żywy

gitara
Muzyka rockowa od bardzo dawna przyciąga niezwykle wielu entuzjastów, którzy zwykle pozostają oddani temu rodzajowi muzyki na długie lata. Co ciekawe mimo przemian które zaszły w muzyce rockowej w ciągu tych lat, wciąż olbrzymią popularnością cieszą się grupy, które zaczynały nawet parę dekad temu. Na rynku muzycznym pojawiają się zespoły określające się mianem rockowych, jednak należy stwierdzić, iż coraz częstsze używanie elektronicznych brzmień obok czy też w zastępstwie gitar, nie można nazwać tradycyjną muzyką rockową.

Warty odnotowania może być fakt, iż Iron Maiden w składzie posiada aż trzech muzyków grających na gitarach plus perkusistę, basistę, który jest założycielem zespołu, oraz front mana grupy czyli wokalistę. Grupa ta do dnia dzisiejszego nagrywa nowe albumy i daje koncerty na całym globie zyskując wciąż nowych fanów.
20-11-13 07:21:12