Menu strony

ADO.NET Entity Framework na zasadach licencji Apache 2.0

Scott Guthrie z Microsoft Developer Division, ogłosił wydanie kodu źródłowego Entity Framework na zasadach licencji Apache 2.0. Entity Framework jest narzędziem typu ORM (Object Relational Mapping), pozwalającym odwzorować relacyjną bazę danych za pomocą architektury obiektowej. Dużą zaletą jest oddzielenie w aplikacji warstwy dostępu od danych.

Intrygują Cię prezentowane tu tematy? Jeżeli tak, to kliknij jeszcze ten link - znajdziesz tutaj ważne informacje (https://www.adforce.pl/118-smycze/131-metki-satynowe-szarfy/), które także Cię zaciekawią!

Całość znajdziemy na stronie hostingowej projektu CodePlex. Produkt nadal pozostaje pod oficjalnym sztandarem firmy Microsoft.


Powodem uwolnienia kodu, jest chęć otwarcia się na propozycje i pomoc społeczności, szczególnie w kwestii rozwoju. Dzięki temu sami programiści będą mogli podsyłać propozycje funkcji, które są im potrzebne.

Przyciągnął Cię taki tekst? To super, jednak kliknij ten link, gdyż oprócz tego przygotowaliśmy również inny tego typu materiał, który warto zobaczyć także (https://www.metfix.com.pl/oferta/elementy-zlaczne/nitonakretki/).

Aktualnie Entity Framework 5 jest wersji rozwojowej, a jego wydanie jest przewidziane razem z Framework 4.5, jako część Visual Studio 2012.

Źródła

  • Artykuł wykorzystuje materiał pochodzący z artykułu Entity Framework na zasadach licencji Apache 2.0


Autorzy, Źródło: Wikinews na licencji CC-BY 2.5
20-08-13 09:17:06