Menu strony

Praca zagranicą – warto szukać?

Rynek pracy jest morderczy i dobrze to znają nie tylko świeżo upieczeni absolwenci. Porządnie sporządzone CV to podstawa, ale nie zawsze wystarcza. Szefowie kierują swoją uwagę bardzo często na doświadczenie zawodowe, więc to nie wybór studiów jest problemem.

Kilka lat temu jedyną drogą dla szukających pracy była praca za granicą. Zaraz po skończeniu szkoły, bez kwalifikacji, całe rzesze młodych Polaków wybyło do Irlandii pracować, podziwiając cliffs od moher. W większości to była praca fizyczna, w magazynach, a dziewczyny pracowały w kuchniach i hotelach. Teraz wszystko się zmieniło.

W tej chwili w Angli i Irlandii trudno o pracę, chociaż i tak jest lepiej niż w kraju. Bezrobocie w Irlandii dotknęło część rodaków i zmusiło ich do powrotu. Jednak zagraniczna praca to niekoniecznie zajęcia fizyczne. Nie pamiętamy, że to propozycja właśnie dla wykształconych, żądnych wiedzy i doświadczenia. absolwenci największych uniwersytetów zwykle szukają pracy w Irlandii i Wielkiej Brytanii, chcąc odnieść sukces.

Sprawdź też

Własne mieszkanie jako azyl na wiele lat.

ściana
Obywatele wybierają sobie rozmaite lokalizacje na to, by się osiedlić na dłużej. Odpowiednim miejscem na to jest Pomorze. Położone w owym regionie Drawsko Pomorskie leży nad rzeką Drawą.


Praca w Google i w agencji marketingowej Dobre CV, angielski na wysokim poziomie i świetnie napisany list motywacyjny po angielsku ułatwiają sytuację na rynku pracy. Placówka Google w stolicy irlandzkiej chętnie zatrudnia Polaków, a płaca jest na tyle kusząca, że zdolni ludzie zdecydowanie uciekają z Polski. Podobnie jest w brytyjskich agencjach marketingowych. Nasi eksperci są tam doceniani, a praktyki, które dostają pozwalają na pracę w polskich korporacjach po powrocie.

Życie zagranicą Na wyspach brytyjskich i w Irlandii stale jest mnóstwo Polaków. Niektórzy mają nas dość, chociaż inni traktują nas jak dobrych ekspertów. Z całą pewnością to nie jest mickiewiczowskie „życie na obczyźnie”. Są polskie restauracje i całe osiedla, jest też opieka medyczna dla Polaków jak Medicus. W dodatku istnieją nasze biura, które pomagają Polakom rozliczać podatki w Irlandii i starają się ułatwiać formalności.

Niektórzy ludzie mieszkający tam na stałe tworzą polskie społeczności również w Internecie. Razem decydują się na szkoły dla swoich dzieci, wymieniają się spostrzeżeniami i pomagają sobie w funkcjonowaniu poza Polską. chociaż (zobacz zapraszamy serdecznie)
Gazeta.ie
Na podstawie: Gazeta.ie
Przygotowane przez: A.Z.
19-06-09 07:03:22