Menu strony

Praca zagranicą – warto szukać?

Rynek pracy jest morderczy i dobrze to znają nie tylko świeżo upieczeni absolwenci. Porządnie sporządzone CV to podstawa, ale nie zawsze wystarcza. Szefowie kierują swoją uwagę bardzo często na doświadczenie zawodowe, więc to nie wybór studiów jest problemem.

Kilka lat temu jedyną drogą dla szukających pracy była praca za granicą. Zaraz po skończeniu szkoły, bez kwalifikacji, całe rzesze młodych Polaków wybyło do Irlandii pracować, podziwiając cliffs od moher. W większości to była praca fizyczna, w magazynach, a dziewczyny pracowały w kuchniach i hotelach. Teraz wszystko się zmieniło.

W tej chwili w Angli i Irlandii trudno o pracę, chociaż i tak jest lepiej niż w kraju. Bezrobocie w Irlandii dotknęło część rodaków i zmusiło ich do powrotu. Jednak zagraniczna praca to niekoniecznie zajęcia fizyczne. Nie pamiętamy, że to propozycja właśnie dla wykształconych, żądnych wiedzy i doświadczenia. absolwenci największych uniwersytetów zwykle szukają pracy w Irlandii i Wielkiej Brytanii, chcąc odnieść sukces.

Sprawdź też

kurs angielskiego indywidualnie Warszawa

egzamin z angielskiego
Wielu z nas ubolewa, że nie zaczęliśmy edukacji językowej wcześniej, bądź też nie przykładaliśmy się dosyć do nauki, gdy posiadali to tego sposobność. Dziś, będąc świadomymi rodzicielami, mamy możliwość zabezpieczyć przed tym własne latorośle i uczynić, by język obcy był dla nich czymś całkowicie naturalnym, komunikacja w integralnym świecie nieograniczona, a drzwi do kariery w całości otwarte. Pamiętajmy, że to w bardzo wczesnym czasie rozwoju dziecko przyswaja mowę i uczy się języka, przeto tak ważkim jest zapoczątkowanie nauki już od najmłodszych lat.


Praca w Google i w agencji marketingowej Dobre CV, angielski na wysokim poziomie i świetnie napisany list motywacyjny po angielsku ułatwiają sytuację na rynku pracy. Placówka Google w stolicy irlandzkiej chętnie zatrudnia Polaków, a płaca jest na tyle kusząca, że zdolni ludzie zdecydowanie uciekają z Polski. Podobnie jest w brytyjskich agencjach marketingowych. Nasi eksperci są tam doceniani, a praktyki, które dostają pozwalają na pracę w polskich korporacjach po powrocie.

Życie zagranicą Na wyspach brytyjskich i w Irlandii stale jest mnóstwo Polaków. Niektórzy mają nas dość, chociaż inni traktują nas jak dobrych ekspertów. Z całą pewnością to nie jest mickiewiczowskie „życie na obczyźnie”. Są polskie restauracje i całe osiedla, jest też opieka medyczna dla Polaków jak Medicus. W dodatku istnieją nasze biura, które pomagają Polakom rozliczać podatki w Irlandii i starają się ułatwiać formalności.

Niektórzy ludzie mieszkający tam na stałe tworzą polskie społeczności również w Internecie. Razem decydują się na szkoły dla swoich dzieci, wymieniają się spostrzeżeniami i pomagają sobie w funkcjonowaniu poza Polską. chociaż (zobacz zapraszamy serdecznie)
Gazeta.ie
Na podstawie: Gazeta.ie
Przygotowane przez: A.Z.
19-06-09 07:03:22