Menu strony

Wyjątkowe polskie miasta

Wszyscy zachwycamy się Pragą, mówimy o Paryżu, a nie zdajemy sobie sprawy z tego, co kryje się w Polsce. Oczywiście bierzemy pod uwagę, że mieszkamy w jednym z najładniejszych miejsc – jeśli nie na świecie, to na pewno w Europie.

Plan wycieczki po Polsce trzeba dokładnie przemyśleć, z tego powodu początek trzeba uzależnić od miasta w którym mieszkamy, czyli początku wycieczki. Jeżeli uznamy, że to Wrocław, możemy wybrać się na wycieczkę po południowej Polsce. Cel: Kraków.

Forty w Srebrnej Górze

Zamiast podróżować typowymi szlakami i tracić widoki, wybierając autostradę, warto poprowadzić drogę do stolicy Małopolski zupełnie inaczej i w pewnym sensie okrężnie. To jedyny pomysł, by ujrzeć nieznane i piękne krajobrazy. Z Wrocławia można więc pojechać prosto do Srebrnej Góry – to mniej więcej 70 km, ale wrażenia niesamowite. Dobrze rozpocząć wyjazd jak najwcześniej, by móc poświęcić więcej czasu w znanej twierdzy. To jeden z popularniejszych fortów, bardzo dobrze zachowany. Twierdza z XVIII w. wartowała wstępu do Kotliny Kłodzkiej. Twierdzę można obchodzić nawet cały dzień – zarezerwujmy na to trochę czasu.
noclegi koło Wrocławia
Odpoczynek w Bielsku-Białej Wszyscy znają to miejsce, ale niewielu je zwiedziło. Po aktywnym relaksie w srebrnogórskich fortach, można zatrzymać się na chwilę, rezerwując hotel Bielsko-Biała to szczęśliwie z tych miast, które może zachęcić cenami turystów. To idealny przystanek, żeby bezstresowo pozwiedzać Pogórze Śląskie, gdzie jest zielono i spokojnie, a także chociażby Beskid Śląski. Wystarczy kupić mapę i pójść przed siebie.

Ten wpis ma ciekawe dane na omawiany temat - jeśli masz chęć zdobyć więcej wpisów, to odwiedź stronę luksusowe apartamenty wrocław, która opisuje zbliżone problemy.Sprawdź też

Studiowanie na Dolnym Śląsku

Wrocław ciągle ma więcej studentów. Zdecydowanie to ze względu na wyjątkową atmosferę Dolnego Śląska, ale również z powodu dobrych szkół. Gdzie studiować i po co, czyli rozważania licealisty.

Zwiedź Wadowice

Jeżeli się nie spieszymy, trasę do Krakowa warto zmienić i zwiedzić Wadowice. Noclegi w okolicy wrocławia oczywiście są dużo tańsze, dlatego przy okazji łatwo zaoszczędzić. Poza tym, że to miejsce kojarzy się z Janem Pawłem II i kremówkami, to miłe miasto, o zabudowie typowej dla południowej Polski. Powinno być prawdziwą ciekawostką dla tych, którzy mieszkają na zachodzie lub północy kraju. Kraków natomiast najprzyjemniejszy jest jesienią i wiosną, gdy maleje liczba turystów, a pogoda pozwala na spacery. Najlepiej tak ułożyć wyprawę, aby móc spokojnie spacerować po mieście, bez biegania i wybierania tylko typowych miejsc.

Źródło
Na podstawie: http://www.palacbrzezina.pl/
20-11-10 07:21:07