Menu strony

Wyjątkowe polskie miasta

Wszyscy zachwycamy się Pragą, mówimy o Paryżu, a nie zdajemy sobie sprawy z tego, co kryje się w Polsce. Oczywiście bierzemy pod uwagę, że mieszkamy w jednym z najładniejszych miejsc – jeśli nie na świecie, to na pewno w Europie.

Plan wycieczki po Polsce trzeba dokładnie przemyśleć, z tego powodu początek trzeba uzależnić od miasta w którym mieszkamy, czyli początku wycieczki. Jeżeli uznamy, że to Wrocław, możemy wybrać się na wycieczkę po południowej Polsce. Cel: Kraków.

Sprawdź też

Studiowanie na Dolnym Śląsku

Wrocław przyciąga coraz więcej studentów. Zdecydowanie to ze względu na niepowtarzalną atmosferę Dolnego Śląska, ale też z powodu ciekawych wyższych uczelni. Co i gdzie studiować, czyli dylematy maturzysty.


Forty w Srebrnej Górze

Zamiast podróżować typowymi szlakami i tracić widoki, wybierając autostradę, warto poprowadzić drogę do stolicy Małopolski zupełnie inaczej i w pewnym sensie okrężnie. To jedyny pomysł, by ujrzeć nieznane i piękne krajobrazy. Z Wrocławia można więc pojechać prosto do Srebrnej Góry – to mniej więcej 70 km, ale wrażenia niesamowite. Dobrze rozpocząć wyjazd jak najwcześniej, by móc poświęcić więcej czasu w znanej twierdzy. To jeden z popularniejszych fortów, bardzo dobrze zachowany. Twierdza z XVIII w. wartowała wstępu do Kotliny Kłodzkiej. Twierdzę można obchodzić nawet cały dzień – zarezerwujmy na to trochę czasu.
noclegi koło Wrocławia
Odpoczynek w Bielsku-Białej Wszyscy znają to miejsce, ale niewielu je zwiedziło. Po aktywnym relaksie w srebrnogórskich fortach, można zatrzymać się na chwilę, rezerwując hotel Bielsko-Biała to szczęśliwie z tych miast, które może zachęcić cenami turystów. To idealny przystanek, żeby bezstresowo pozwiedzać Pogórze Śląskie, gdzie jest zielono i spokojnie, a także chociażby Beskid Śląski. Wystarczy kupić mapę i pójść przed siebie.

Zwiedź Wadowice

Jeżeli się nie spieszymy, trasę do Krakowa warto zmienić i zwiedzić Wadowice. Noclegi w okolicy wrocławia oczywiście są dużo tańsze, dlatego przy okazji łatwo zaoszczędzić. Poza tym, że to miejsce kojarzy się z Janem Pawłem II i kremówkami, to miłe miasto, o zabudowie typowej dla południowej Polski. Powinno być prawdziwą ciekawostką dla tych, którzy mieszkają na zachodzie lub północy kraju. Kraków natomiast najprzyjemniejszy jest jesienią i wiosną, gdy maleje liczba turystów, a pogoda pozwala na spacery. Najlepiej tak ułożyć wyprawę, aby móc spokojnie spacerować po mieście, bez biegania i wybierania tylko typowych miejsc.

Źródło
Na podstawie: http://www.palacbrzezina.pl/
18-06-22 14:43:03