Polski staje się modny?

Duża liczba obcokrajowców podejmuje prace w Polsce i próbuje się zmierzyć z nauką języka polskiego. Robi to zarówno kadra zarządzająca w firmach z kapitałem zagranicznym, menedżerowie rozmaitego szczebla, jak i zagraniczni studenci, coraz liczniej uczący się w Polsce, bo nasze uczelnie, zwłaszcza techniczne, mają bardzo dobrą opinię. Polskiego uczą się też sportowcy grający w klubach ligowych, kucharze i restauratorzy, a także małżonkowie z mieszanych małżeństw. Zgłębiają nie tylko naszą złożoną gramatykę i trudną wymowę, ale również kulturę polską i zarysy naszej historii.
Akustyka w szkole
Jeszcze dziesięć-dwanaście lat temu język polski dla obcokrajowców w warszawie wykładany był tylko przez instytuty języka polskiego otwierane przy uniwersytetach. Poloniści, którzy chcieli się uczyć języka polskiego jako obcego, musieli zaliczać specjalne kursy, a nade wszystko znać biegle choć jeden język obcy. Obecnie nauką języka Mickiewicza trudnią się także szkoły językowe, gdyż zazwyczaj zagraniczne korporacje organizują kursy języka polskiego dla swoich pracowników, a lekcje z polskim lektorem odbywają się na terenie firmy (-> poznaj więcej na środki nauczania języka polskiego - collegium-novum.pl/jezyk-polski,kurs,6.html reklamują się więc w Internecie jako polski dla obcokrajowców warszawa, bo bardzo często językiem bazowym dla nauczania j. polskiego egzotycznych obcokrajowców jest angielski. Nadal bardzo popularne są też kursy wakacyjne języka polskiego dla obcokrajowców, dużą grupę stanowią tu osoby pochodzenia polskiego z USA lub Wielkiej Brytanii, które poprzez poznawanie języka rodziców i dziadków chcą dotrzeć do swoich korzeni. Dla nich polish lessons to szansa zgłębienia kultury, z której wywodzą się ich przodkowie.
nowoczesna szkoła
Co ważne, nauka języka polskiego jest też popularna w Wielkiej Brytanii, gdzie jak wiemy, żyje i pracuje wielu naszych rodaków. Oferty typu kursy języka polskiego warszawa to częste anonse, które spotykają się z ogromną popularnością np. wśród pracodawców zatrudniających sporą grupę Polaków, nasi rodacy są też werbowani jako asystenci nauczycieli, po to aby dzieci polskich emigrantów miały ułatwiony kontakt z kadrą pedagogiczną . Jak widać, warto zgłębiać języki, a nawet znajomość polskiego w niektórych okolicznościach może stać się naszym ogromnym atutem.


Sprawdź też

Kurs na wózki widłowe trzeba zrobić

elektroniczny wózek widłowy
Czy powiemy co może umocnić naszą pozycję w przedsiębiorstwie?

Należy troszczyć się o to, żeby nasza pozycja w firmie była jak najsilniejsza oraz żeby nikt nie okazał się być w stanie jej zagrozić. Przez to właśnie powinniśmy zapisywać się na przeróżne szkolenia, ale musimy dokładnie wybierać takie propozycje, które będą miały szansę przydać się na naszym stanowisku.
22-12-02 15:01:07