Menu strony

Social lending Dowiedz się więcej o tym

Crowdfunding, zwany także finansowaniem społecznościowym, to zjawisko ciągle stosunkowo nowe w Polsce. Opiera się na spostrzeżeniu, że użytkownicy stron internetowych stanowią bardzo dużą grupę ludzi, zdolnych do pomocy w rozmaitych interesujących kwestiach. Crowdfunding polega na dofinansowywaniu określonych przedsięwzięć przez tę właśnie grupę internautów. Najważniejszą cechą tego systemu jest to, że każdy chętny dowolnie wybiera kwotę dofinansowania. Nie od dziś bowiem wiadome jest, że nierzadko nawet nieduże kwoty okazują się znaczące dla przedsięwzięcia. Każdy projekt zamieszczony w serwisie crowdfundingowym ma wyznaczony pułap, do którego powinny dojść ofiarowane środki w określonym czasie. Projekty, które bardzo przypadły do gustu internautom, często tę wyznaczoną granicę przekraczają kilkakrotnie.
Platformy do finansowania społecznościowego
mamona
Po wyszukaniu w Internecie sformułowania „Wspieram.to - crowdfunding platform” uzyskuje się obecnie duża liczbę wyników.

Skoro masz chęć w większym stopniu zbadać opublikowany tu temat, to kliknij tutaj. Bez obaw, to wiarygodny link - są tam zajmujące publikacje.

Platform takich jest bowiem na dzień dzisiejszy na świecie sporo, a ich liczba nieustannie wzrasta. Niektóre z tych serwisów nastawione są konkretnie na jeden charakter działalności ludzi zamieszczających swoje propozycje, na przykład tylko na badania medyczne. Pozostałe natomiast są raczej ogólne, zbierając na swoich łamach propozycje z zupełnie różnych dziedzin, na przykład i naukowych i artystycznych. Z pewnością najpopularniejszym serwisem na świecie jest Za jego pomocą zrealizowanych zostało najwięcej rozmaitych projektów. W kraju tego rodzaju stron jest na razie mało, z kolei najpopularniejszy jest platforma Wspieram.to - polski kickstarter.


Sprawdź też

Zarządzanie esklepem. Sprawdzone tipy

internetowy sklep
Jednym z pomysłów na własny biznes jest założenie sklepu internetowego. To coraz częstsza forma sprzedaży w wirtualnym świecie. Na początek należy zadecydować o tym, jakiego rodzaju produkty i jakiej kategorii klienteli chcemy sprzedawać. Następnie należy pomyśleć o tym, jak ma wyglądać strona. W sytuacji, gdy sami nie orientujemy się w dziedzinie tworzenia stron internetowych dobrze jest zlecić to zadanie fachowcom.

Finansowane projekty
Wspierać tą metodą można w zasadzie wszystko. Dlatego na ogólnych platformach do finansowania społecznego znajdują się zupełnie różne propozycje. Nawet często przewijają się na przykład prośby o wsparcie dla zespołów muzycznych. W większości przypadków są to zespoły początkujące, szukające pieniędzy na wydanie pierwszego albumu. Zdarza się również tak, że dzięki temu grupy działające od dłuższego czasu mogą działać dłużej. Tak było przykładowo w przypadku grupy Marillion. Poza tym projekty często dotyczą wynalazków, mających się ukazać książek czy planowanych wydarzeń.
Przygotowane przez: M.G.
19-10-09 07:06:16